Studia Yoga-Yoga

Nejdřív nebylo v prostorách našeho teplického studia vůbec nic, potom přišlo dámské fitness. Jenže…

 

Věci se v životě dějou ve správnou chvíli a tak jsme během několika měsíců přišli obloukem k tomu, co nám je mnohem bližší než fitness - k józe. Je součástí našeho života už dlouho a díky odžité vlastní zkušenosti víme, že je skvělá. Když ji jednou přijmete do srdce a do života, už není cesta zpátky :-).

Joga je velmi osobním prožitkem a cestou, na kterou se vydáváte okamžikem, kdy se postavíte na podložku. Každý má svůj důvod. Pro někoho jde o formu cvičení, pro někoho je to cesta k sobě samému a pro dalšího je jóga sociální záležitostí. Nezáleží, co vás přimělo se na podložku postavit. Vždy jde o povznášející zkušenost prospívající fyzickému zdraví i mentální pohodě člověka. Na našich lekcích dostanete dobrý základ pro správné provádění jógových asán i dýchacích a relaxačních technik. Naše lekce jsou otevřené všem, úplným nováčkům i těm, kteří s jógou již zkušenosti mají.

Po třech letech v Teplicích nám přišlo na mysl, že bychom mohli otevřít studio i v Ústí nad Labem. V září 2019 tak odcvicíme první lekce v Ústí.

Yoga - Yoga jsou menší útulná studia. Přáli bychom si, abyste se u nás cítili uvolněně a dobře a rádi se k nám vraceli. Nebo si od nás odnesli jógu s sebou, do života.

 

 

 

 

 

 

 

 

Naše studio jsme se snažili zařídit a vybavit tak, jak by vyhovovalo nám, kdybychom šli cvičit jógu. Najdete tu kout na převlečení, místo kde si můžete po lekci odpočinout a vypít hrneček sypaného čaje přímo ze Srí Lanky či Indie. Studio je vybaveno kvalitními jogamatkami, které jsou k dispozici během lekcí našim klientům, stejně tak dekami na jogu.

 

Až se vám jóga dostane pod kůži, můžete si u nás koupit oblečení z materiálů šetrných k přírodě, ve kterých vám půjdou jednotlivé asány skoro samy.

 

Chceme, aby vás námi nabízené lekce jógy bavily a aby si jóga naš a pevné místo ve vašich životech.

V našem studiu vyučujeme tyto druhy jógy

Hatha jóga

Hatha jóga

Hatha jóga je styl jógy, kde používáme své fyzické tělo - pozice, dýchání, energetické zámky a další vnější podněty k tomu, abychom byli schopni se postupně dostat k rovnováze a jednotě se sebou samými.

Hatha jóga je systém jogy, kdy používáme ásany a dýchání a postupným cvičením připravujeme tělo k meditaci.

V našem studiu vedeme jak lekce klasické hatha jogy učené podle indické tradice, tak i více západní styl hatha flow. Stačí si vybrat.

Jóga pro teenagery

Jóga pro teenagery

Kdo v předklonu dá pohodlně dlaně až na zem? A kdo nepohodlně? Většina teenagerů nezvládne ani jednu variantu. Lekce pro teenagery je sestavená tak, aby těla trávící většinu času nad obrazovkou počítače či displejem mobilního telefonu mohla protáhnout. Lekce je určena pro holky i kluky.

Vinyasa flow jóga

Vinyasa flow jóga

Lekce v plynulém pohybu, kdy přecházíme z jedné ásany do druhé plynule podle dechu. Vinyasa lekce krásně a poměrně rychle prohřívá tělo a pravidelná praxe protahuje a zpevňuje svaly. Do vinyasa lekcí pravidelně zařazujeme i méně obvyklé a mírně pokročilejší ásany. Vinyasa lekce nabízíme v úterý od 19 hodin, kdy jde o dynamickou lekci vhodnou pro všechny, kteří mají alespoň malou zkušenost s jógou. Druhou vinyasovou lekci nabízíme ve čtvrtek, od 17:30. Tato lekce je vhodná i pro začátečníky.

Lekce pro starší dospělé 60+

Lekce pro starší dospělé 60+

Lekce určená pro všechny, kteří se chtějí hýbat. Lekce sestavená speciálně pro generaci v nejlepším věku, pomalá a klidná. Jóga je skvělou volbu pro všechny věkové skupiny, prokazatelně dobře funguje jako prevence civilizačních chorob.

Jemná jóga od začátku

Jemná jóga od začátku

Lekce vychází z klasické hatha jógy, vedena je v pomalejším tempu. Ásany jsou voleny tak, aby je mohl provést i člověk s nulovou jógovou praxí.

Lekci začínáme krátkým pozastavením a dechovým cvičením a postupně protáhneme tělo, tak aby bylo připraveno na komplexnější ásany. Lekci vždy končíme relaxací a po ni si dáme čerstvý čaj.

Lekce jsou vhodné i pro těhotné ženy, nicméně je nutné o těhotenství vždy předem informovat lektorku.

Jóga místo oběda

Jóga místo oběda

Kratší lekce hatha jogy sestavená tak, abyste vše podstatné stihly v polední pauze místo oběda. 40 minut zaměřených především na protažení ramen, otevření hrudníku a přední strany těla.

Lekce budou probíhat každý čtvrtek, od 11:45 od září 2018.

Jóga s koly

Jóga s koly

Jógová kola vymyslel již před čtyřiceti lety legendární učitel Šri Dharma Mittra. Práce s koly intenzivně otevírá tělo a zároveň ho i podpírá. Díky tomu se pohodlněji i rychleji dostaneme do pozic, které nám v běžné praxi zatím zůstávají nedosažitelné.

Lekce s koly patří k fyzicky náročnějším, nicméně není nutná předchozí jógová praxe.

Yin jóga

Yin jóga

Yinové lekce jsou především o vás. Málokdo se zamiluje na první lekci. Když se vám ale podaří skutečně chvíli samotným  se sebou posedět a být, začnou se dít věci. Yin joga praktikovaná pravidelně otevře kromě kyčlí a dalších velkých kloubů, i hlavu. Zklidní vás, nechá vás přijít sami k sobě.

Lekce yin jogy vede ve studiu Iva, pravidelně bývají každý pátek od 18:30.

Jóga pro děti

Jóga pro děti

Lekce jógy pro děti se moc nepodobají lekcím pro dospěláky. Aktivity se střídají rychleji a zařazujeme i aktivity nejógové, třeba bláznivý tanec. 

Na začátku našich setkání chvilku posedíme a každý dostane šanci říct, jak se má, co má rád, nebo jestli ho něco tíží. Snažíme se společně každému věnovat pozornost. Pak se protáhneme při Pozdravu Slunci a věnujeme se vlastní lekci. Rozvíjíme soustředění, rovnováhu, protahujeme kulatá záda (prostě moc sedíme a hrbíme se). Prostor dostává i dech. V každé lekci mu věnujeme pár minut a znova se učíme dýchat do břicha.

Od září 2019 lekce dětské jógy povede Bára, certifikovaná lektorka dětské jógy a jógy pro teenagery. Budeme mít lekce dvě, rozdělené podle věku. 

Prťavky, tedy jogínci od 3-6 let se budou scházet každé úterý od 15:30, lekce potrvá do 16:15.

Velkáči, jogíni od 7 -10 let pak nastoupí na podložky po nich, jejich lekce začne v 16:30 a potrvá do 17:15.

 

Individuální lekce

Individuální lekce

75 minut času lektorky jen pro vás a pro vaše potřeby. Před první lekcí probereme stavbu vašeho těla a co vás trápí, co potřebujete upravit, uvolnit či posunout ve vaší jógové praxi dál. Podle potřeb budeme dále skládat lekce. 

Každá individuální lekce obsahuje 60 minut jógové praxe - cvičení a 15 minut konzultace. Po každé lekci také dostanete plán cvičení na doma, pro další týden.

Lekce budou poskládány individuálně - někdo může mít yinové lekce, další dynamickou vinyasu tak, abychom se společně posunuli dále.

Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací